Ana Sayfa Hakkında İletişim Sponsor Reklam

Blog

Bugün Düşen Domainler

Tüm Domainler

Satılık Domainler

Domain Uzantıları

Teklif Ver

Düşmüş Domainler

3 karakterli

4 Karakterli

5 Karakterli

6 Karakterli

Domain Ne Zaman Düşer

Boşa Düşen Domainler

Süresi Biten Domainler

Düşen Domainler

Domain Sorgulama

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Domain Bitiş Tarihi Kr. Yil Popülerlik

Web sitesi olarak düşündüğünüz isimler çok önemlidir. İsim belirleme işinde ciddi adımlar atmak gerekir. Domain, web sitesinin www ile başlayan ismidir. En çok tercih edilen uzantılar arasında;  jenerik uzantı adı verilen .com, .net, .org ve .biz’dir. Günümüzde Com uzantılılar daha meşhurdur. İsim akıcı ve akılda kalıcı olmalıdır. İşinizle alakalı olan alan adı olması sizin için daha uygun olanıdır. İsim hakkını aldıktan sonra, Google sizi sıralamaya koyar. Özgün yani kopya olmayan içeriğe sahip siteler, üst sıralara yükselir. Bu işlemlerin bütününe SEO çalışması denilmektedir. SEO çalışması ile, web sitenizin tanınması ve sıralamada üst sıraları zorlaması sağlanmaktadır. Web sitesinin ismi, ne kadar markalaşmaya müsait olursa, anahtar kelime ve SEO çalışmaları, o derece verimli bir hale gelecektir.

Bugün Düşecek Domainler Listesinden Hazır Domain Alınabilir mi?

Web sitesi isim hakkı, belli süreliğine verilir. Bu süre bittikten sonra, web sitesi ismi yani domain boşa çıkmaktadır. İsteyen bu boşa çıkan web sitesi ismini alabilir. Bugün düşecek domainler listesinden, yapacağınız web sitesine isim alabilirsiniz. Uzantı olarak, com, net, org ve tv gibi uzantılar en çok kullanılan uzantılar arasındadır. Ancak, com uzantıları daha sempatik ve markalaşmaya daha uygun uzantıdır. Backlink, özel ve şehirlere göre domainler de bulunmaktadır. Harflere ve rakamlara göre de arama yapabilmektesiniz.

Bugün düşecek domainler kullanım süresi bugün dolacak ve yeni alıcının alma imkanı bulabileceği domain seçenekleridir. Bu tarz domainler internet üzerinde günlük olarak paylaşılacağı gibi tarafınızca takibe alınan domainler de satışa çıkarılabilmektedir.

Markalaşmanın Birinci Adımı İsim Hakkını Doğru Almaktadır.

Büyük bir firma olma yolunda ilerliyorsunuz. Bir web sitesi açacaksınız. Normalde, firmanızın isim hakkını alarak, markalaşmaya adım atmak istiyorsunuz. İnternet dünyasında da, markalaşmak isteyen firmalar için, isim hakkı vardır. Bu Google arama motorunda sıralamaya girmek için önemlidir. İsterseniz sıfırdan bir isim bulabilirsiniz. Ya da isim hakkı ücreti ödenmediği için serbest kalan bir ismi de kullanabilirsiniz. Alan adını almak istediğiniz firmanın Bugün düşecek domainler listesinden almak istediğini alan adının takibini yapabilirsiniz. Bugün düşecek domainler listesinin takibini yaparak firmanıza ve markanıza en uygun olan alan adının sahibi olabilirsiniz.

İsim seçimi ve bu ismin hakkının alınması, atılacak ilk önemli adımdır. Web sitesi alanında yapılacak bütün işlemlerde, aradığınız mükemmel sonuçları elde edebilirsiniz. Bugün düşecek domainler listesini kontrol ederek tercih ettiğiniz alan adının sahibi olabilirsiniz.